Wybierz język
O nas

Labolatorium protetyczne

Dental-Studio.eu

Pracownia protetyczna Pallad Sławomir Kuraś

Licówki porcelanowe Jest to nieinwazyjna a jednocześnie trwała metoda zamykania szpar między zębami. Efekt końcowy pozwoli na niczym nieskrępowany, szeroki i szczery uśmiech. Możemy ten efekt przewidzieć zakładając na zęby próbne licówki z kompozytu, z którymi chodzimy i pokazujemy się znajomym przez kilka dni. Są one potem zdejmowane przez stomatologa bez żadnego problemu i uszkadzania własnych zębów. Pod właściwe, porcelanowe licówki zęby trzeba niekiedy minimalnie zeszlifować (np. jeśli wymagają wyrównania) chociaż często zakładamy je na własne, nienaruszone powierzchnie zębów przyklejając na bardzo silny, specjalny klej, bez ryzyka "zgubienia".

Koronki pełnoceramiczne Obejmują one całą, nie tylko przednią powierzchnię zęba, co jest konieczne w przypadku większego jego uszkodzenia na skutek próchnicy, urazu lub wrodzonych niedoskonałości szkliwa. Są one w całości wykonane z kosmetycznej porcelany, bez podbudowy metalowej, która w zwykłych "koronkach porcelanowych" bardzo często daje efekt ciemnego brzegu dziąsła, co skutecznie odejmuje piękna naszemu uśmiechowi.

Koronki na podbudowach Wykonujemy je w przypadku zębów mocno zniszczonych, silnie przebarwionych, osłabionych warunkami zgryzowymi, martwych(po ich wzmocnieniu) i wielokrotnie "plombowanych" , które grożą złamaniem. Podbudowy stosuje się także w przypadku mostów, czyli wówczas gdy chcemy uzupełnić braki zębowe opierając się na zębach ograniczających lukę.

Implant Jest to trwalszy, ładniejszy, bardziej funkcjonalny i zdrowszy zamiennik "plomby".

Uzupełnienia na implantach Gdy zachodzi potrzeba odtworzenia całego zęba, lekarz wprowadza do kości pacjenta implant, który pełni funkcję korzenia a następnie, po czasie wygojenia w laboratorium jest wykonywana nadbudowa, czyli sztuczna korona zęba, którą za pomocą specjalnych elementów łączy się z implantem

Prace kombinowane Są to złożone uzupełnienia protetyczne, stanowiące np. połączenie pracy osadzonej na stałe w jamie ustnej pacjenta z częścią wyjmowaną, za pomocą specjalnych zasuw lub zatrzasków.

Protezy ruchome Czasem, przy licznych lub całkowitych brakach zębowych i/lub braku możliwości wszczepienia implantów zachodzi potrzeba wykonania protezy wyjmowanej, która oprócz zębów odtwarza również utracone w procesie zaniku tkanki miękkie.

Naprawy protetyczne Naprawy protetyczne wykonujemy wszelskie naprawy protez ruchomych:akrylowych ,szkieletowych ,dostawienia zębów do protezy itp.

Szyny wybielające Szyny wybielające i relaksujące Wykonujemy indywidualne szyny do wybielania zębów-uzupełnione specjalnym preparatem dobranym przez lekarza służą do zmiany koloru zębów (nawet na kilka odcieni jaśniejsze)Natomiast szyna relaksacyjna pomaga skorygować.

Oferta 1 Oferta 2 Oferta 3 Oferta 4

Informacja dla lekarzy: Zapraszam do współpracy gabinety stomatologiczne z Trójmiasta i okolic. Proszę o przesłanie danych ,na które wyślemy ofertę. Nasz mail: s.kuras@wp.pl